Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Bezpieczeństwo W Podróży | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Bezpieczeństwo w podróży

Podróż po Europie – czy jedno ubezpieczenie wystarczy?

Jakie ubezpieczenie będzie najbardziej odpowiednie na podróż po Europie?

Wakacje dookoła Europy stają się coraz bardziej popularnym sposobem na spędzenie urlopu. Wycieczka przez tak wiele krajów jest jednak poprzedzona wieloma godzinami logistycznego planowania i załatwiania wielu formalności. W dzisiejszym wpisie opowiemy, jakie ubezpieczenie turystyczne będzie najbardziej odpowiednie podczas tego typu wyprawy.

Czytaj dalej

Dlaczego Polacy nie wykupują polis ubezpieczeniowych?

Dlaczego Polacy nie wykupują polis ubezpieczeniowych?

Jak wynika z badania udostępnionego przez „Rzeczpospolitą”, ubezpieczenia turystyczne wykupuje jedynie 6% Polaków spędzających wakacje w Polsce. Częściej kupujemy ubezpieczenie, wybierając się na wakacje za granicę – taką opcję wybrało 28% ankietowanych.

Czytaj dalej

Ciąża i choroby przewlekłe a ubezpieczenie turystyczne

Ciąża i choroby przewlekłe

Stan zdrowia ma znaczny wpływ na koszt ubezpieczenia turystycznego. O ile w przypadku wczesnej ciąży koszty ubezpieczenia nie wzrastają, to w sytuacji cierpienia na choroby przewlekłe, stawka może wzrosnąć nawet kilkukrotnie.

Czytaj dalej

Czym jest Turystyczny Fundusz Gwarancyjny?

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to pomysł Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zdaniem resortu, składki od turystów podróżujących z biurem podróży zakończyłyby problemy związane z finansowaniem roszczeń klientów masowo upadających biur podróży.

Czytaj dalej

Niemowlak w samolocie – jak podróżować z dziećmi?

Dziecko w samolocie

Podróżowanie samolotem jest jedną z najszybszych i najbezpieczniejszych form transportu. Przy odpowiednim przygotowaniu jest to również odpowiedni środek komunikacji dla dzieci. Jak należy podróżować samolotem z dzieckiem?

Czytaj dalej

Jak bezpiecznie korzystać z darmowych noclegów ?

Bezpieczeństwo w podróży

Rozwijająca się kultura podróżowania sprawia, że w Internecie powstaje wiele stron oferujących nowe sposoby poznawania obcych państw. W Polsce, najbardziej popularnym serwisem, jest zdecydowanie Couchsurfing. Mimo że rzadko słyszymy o niebezpiecznych historiach związanych z tą formą podróżowania, warto wiedzieć na co zwracać uwagę, aby wybrać właściwego hosta.

Czytaj dalej

Jak wybrać biuro podróży?

Biuro podróży

Jednym z najważniejszych wyborów podczas planowania podróży jest zdecydowanie się na skorzystanie z usług odpowiedniego biura podróży. Jak uniknąć wyjazdu z niepewną firmą? W dzisiejszym wpisie przedstawiamy kilka sposobów na weryfikację wybranego touroperatora.

Czytaj dalej

Jak przygotować swoje zdrowie do wyjazdu – szczepienia ochronne

szczepienia, szczepienia ochronne, choroby tropikalne, tajlandia szczepienia

Podróżujemy coraz częściej i do coraz bardziej egzotycznych krajów. Niestety, w pewnych miejscach mogą na nas czyhać groźne choroby tropikalne. Na większość z nich jest jednak rada – szczepienia. Jakie szczepionki i gdzie będą potrzebne? Kiedy, gdzie i za ile można się zaszczepić?

Czytaj dalej

Zwierzak za granicą, czyli pies i kot na wakacjach

Wakacje to czas problematyczny dla zwierząt domowych, kiedy ich właściciele wyjeżdżają na urlop – i nie zawsze mogą wziąć pupila ze sobą. Czy lepiej oddać go pod opiekę sąsiadom, czy skorzystać z hotelu dla zwierząt? Czy warto ryzykować wspólną podróż za granicę ze zwierzakiem?

Czytaj dalej

Bezpieczne nurkowanie – podstawy

Nurkowanie to sport ekstremalny pełen paradoksów. Z definicji jest sportem jak najmniej aerobowym, dostępnym niemal dla każdego, a jednocześnie wyjątkowo wymagającym, jeżeli chodzi na nasz rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Zapewnia przy tym wrażenia, których po prostu nie da się z niczym porównać, i otwiera przed nami całkowicie nowy i fascynujący świat.

Czytaj dalej