Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Ciąża i choroby przewlekłe a ubezpieczenie turystyczne | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Ciąża i choroby przewlekłe a ubezpieczenie turystyczne

Ciąża i choroby przewlekłe

Stan zdrowia ma znaczny wpływ na koszt ubezpieczenia turystycznego. O ile w przypadku wczesnej ciąży koszty ubezpieczenia nie wzrastają, to w sytuacji cierpienia na choroby przewlekłe, stawka może wzrosnąć nawet kilkukrotnie.

Czy ciąża wpływa na koszt ubezpieczenia turystycznego?

W przypadku kobiet będących w mało zaawansowanej ciąży przepisy dotyczące ubezpieczenia turystycznego nie zmieniają się, a wysokość składki ubezpieczeniowej jest wciąż taka sama. W większości polis ubezpieczeniowych zawarta jest ochrona kobiet do 32. tygodnia ciąży. Stawka ubezpieczenia więc dla kobiet w początkowej fazie ciąży nie zmienia się.

Inaczej sytuacja przedstawia się w sytuacji, kiedy polisę chciałaby wykupić kobieta w zaawansowanej ciąży. Wtedy ubezpieczyciel może zaproponować wyższe składki ubezpieczeniowe-  jest to dosyć zrozumiałe posunięcie ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego, ponieważ wtedy zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia potrzeby skorzystania przez ubezpieczoną kobietę z opieki medycznej.

Choroby przewlekłe – czy warto informować o nich ubezpieczyciela?

Koszty polisy ubezpieczeniowej są także inne, jeśli chodzi o klienta cierpiącego na choroby przewlekłe. W takim przypadku, przy zachowaniu sum ubezpieczenia jak dla zdrowego klienta, koszt składek może wzrosnąć nawet o 400%.

Co ubezpieczyciel może uznać za chorobę przewlekłą?

Najczęściej chodzi o zdiagnozowane i leczone zaburzenia zdrowotne. Tak ogólne ujęcie kwestii chorób przewlekłych przez ubezpieczycieli sprawia, że nawet osoby z niegroźnymi, ale często powracającymi schorzeniami, powinny poinformować o nich ubezpieczyciela. Nie wiąże się to jednak z dodatkowymi formalnościami – najczęściej kwestia informacji o chorobach przewlekłych sprowadza się do poinformowania o potrzebie rozszerzenia polisy o następstwa choroby przewlekłej. Informując ubezpieczyciela o takiej sytuacji nie musisz przedstawiać żadnych oświadczeń lekarskich o stanie zdrowia, a nawet nie musisz informować ubezpieczyciela, na jaką konkretnie chorobę cierpisz. Warto jednak postarać się o oświadczenie o braku przeciwskazań do podróżowania. Może się przydać, kiedy w trakcie podróży objawy choroby dadzą o sobie znać, a ubezpieczyciel będzie rozstrzygał, czy chory podróżujący powinien był uczestniczyć w wyjeździe.

Co stanie się, kiedy chory nie rozszerzy polisy?

Jeśli cierpiąc na jakąś chorobę przewlekłą nie rozszerzysz polisy ubezpieczeniowej, a objawy w trakcie wyjazdu dadzą o sobie znać, ubezpieczyciel odmówi pokrycia kosztów leczenia.

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *