Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Dlaczego Polacy nie wykupują polis ubezpieczeniowych? | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Dlaczego Polacy nie wykupują polis ubezpieczeniowych?

Dlaczego Polacy nie wykupują polis ubezpieczeniowych?

Jak wynika z badania udostępnionego przez „Rzeczpospolitą”, ubezpieczenia turystyczne wykupuje jedynie 6% Polaków spędzających wakacje w Polsce. Częściej kupujemy ubezpieczenie, wybierając się na wakacje za granicę – taką opcję wybrało 28% ankietowanych.

Rośnie popularność urlopu w kraju

Obłożenie w bałtyckich ośrodkach wypoczynkowych często sięga 100%. Ceny wypoczynku nad polskim morzem coraz częściej są porównywalne z tymi w zagranicznych kurortach. Co wpływa na to, że coraz częściej wybieramy wakacje nad polskim morzem zamiast wypoczynku w dużo bardziej atrakcyjnych turystycznie krajach?

Przyczyna, dla której coraz częściej wybieramy odpoczynek nad polskim morzem – mimo jego dosyć wysokich kosztów, porównywalnych z zagranicznymi kurortami – prawdopodobnie tkwi w obawie Polaków o swoje bezpieczeństwo. Coraz częściej przez wzgląd na możliwe ataki terrorystyczne w takich krajach jak Egipt czy Tunezja, rezygnujemy z egzotycznych wakacji.

Kolejną przyczyną rosnącej liczby osób wypoczywającej w tym roku nad polskim morzem, może być program „Rodzina 500+”. Spekuluje się, że dzięki dodatkowym środkom wiele rodzin jest w stanie pojechać na wakacje, na które w poprzednich latach nie mogłoby sobie pozwolić.

Brak ubezpieczenia może mieć duże konsekwencje

Dlaczego mimo tak dużej liczby Polaków wyjeżdżającej nad polskie morze, ubezpieczenie na wakacje w kraju wciąż jest mniej popularne? Specjaliści ds. ubezpieczeń próbują przekonywać, że nie warto oszczędzać na tak istotnej sprawie, jak polisa ubezpieczeniowa. Taka oszczędność może znacznie pokrzyżować wakacyjne plany, a konsekwencje braku ubezpieczenia mogą być odczuwalne przez następnych kilka miesięcy – okres wakacyjny to najlepszy czas dla złodziei i oszustów. Nie musisz wyjeżdżać na wakacje do krajów zagrożonych atakiem terrorystycznym, aby odczuć skutki braku ubezpieczenia. W sytuacji, kiedy np. ktoś ukradnie Twoją kartę, będzie Ci ciężko zapobiec wykonywaniu transakcji z Twojego konta bez usługi powiadomień SMS o transakcjach na rachunku.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *