Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Gdzie podróżować zimą? | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Gdzie podróżować zimą?

urlop w zimie

Pora zimowa, choć nieco mniej sprzyjająca egzotycznym wyjazdom i urlopom, również może przynieść sporo interesujących okazji do wyruszenia w podróż.

 Kenia

Jednym z kierunków, w który możesz się udać zimą, jest Kenia. Samodzielnie zorganizowany wyjazd w tamte rejony może kosztować już nawet 1300-1500 zł. W grudniu średnia temperatura, jaka może Was zastać w rejonach Mombassy czy Nairobi oscyluje wokół 30 stopni Celcjusza, woda w morzu natomiast to 28 stopni. Wybierając się do Kenii pamiętaj, aby sprawdzić opady deszczu – w grudniu zazwyczaj 12 dni w ciągu miesiąca, a w styczniu 5.

Dominikana

Dzięki czarterom, głównie z Niemiec bilety lotnicze na Dominikanę mogą Cię kosztować nawet 1500 zł w dwie strony. W grudniu i styczniu najniższa temperatura, z jaką będziecie mieć do czynienia to 20 stopni Celcjusza, najwyższa natomiast to 30 stopni. Temperatura w morzu jest niewiele niższa, bo nie przekracza 27 stopni. W styczniu natomiast czeka Was jeszcze większa.

Tanzania

Niemieckie i egipskie linie lotnicze regularnie oferują tanie loty w tamte rejony. Standardowa cena to 2000 zł, jednak czasem można kupić bilety już nawet za 1500zł w dwie strony z Europy. Najwyższe temperatury na przełomie grudnia i stycznia, jakich można tam doświadczyć, sięgają około 33 stopni Celsjusza, najniższe – 23. Woda w oceanie to natomiast temperatura sięgająca 29-30 stopni. Planując wyjazd w tamte rejony, sprawdź jednak wcześniej pogodę – w grudniu deszcz może padać nawet przez 13 dni, w styczniu przez około 10 dni.

Republika Zielonego Przylądka

To wiecznie słoneczne i suche miejsce, gdzie krzyżują się wpływy hiszpańskie, portugalskie i zachodnioafrykańskie. Najwyższa temperatura w grudniu wynosi tam 25 stopni, w styczniu 24. Najniższe temperatury, jakich można się tam spodziewać zimą, oscylują wokół 20 stopni. Zaletą Republiki Zielonego Przylądka jest to, że wybierając się tam zimą, nie musisz się obawiać opadów deszczu. Woda w morzu nagrzewa się do 22-24 stopni.

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman

Dubaj to częsty port przesiadkowy w lotach do Indii czy Indochin. Z Wiednia czy Mediolanu do Dubaju możesz polecieć już nawet za 1000 zł w dwie strony. Wybierając się tam w miesiącach zimowych, spotkasz się z umiarkowaną temperaturą, sięgającą 24-27 stopni. Najniższe temperatury, jakie mogą Cię tam spotkać to około 15-13 stopni. Opady raczej tam nie występują (jeśli już, to maksymalnie 2 dni w miesiącu). Temperatura wody w morzu w grudniu sięga 25 stopni, w styczniu – 23 stopnie. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się, jeśli chodzi o południową część Omanu – tam opady deszczu mogą występować znacznie częściej, jest tam też znacznie bardziej wilgotno, ale dzięki temu będziesz mógł podziwiać znacznie bogatszą przyrodę.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *