Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Jak bezpiecznie korzystać z darmowych noclegów ? | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Jak bezpiecznie korzystać z darmowych noclegów ?

Bezpieczeństwo w podróży

Rozwijająca się kultura podróżowania sprawia, że w Internecie powstaje wiele stron oferujących nowe sposoby poznawania obcych państw. W Polsce, najbardziej popularnym serwisem, jest zdecydowanie Couchsurfing. Mimo że rzadko słyszymy o niebezpiecznych historiach związanych z tą formą podróżowania, warto wiedzieć na co zwracać uwagę, aby wybrać właściwego hosta.

Sprawdzaj profil, czytaj opinie

Jedyną formą weryfikacji użytkownika, którym się interesujesz jest dokładne przeczytanie jego profilu. Powinieneś wybierać wśród kompletnych i wysoko ocenionych użytkowników. Na couchsurfingu istnieje możliwość rekomendacji- jeśli ktoś skorzystał z gościny innego użytkownika, może pod jego profilem wyrazić opinię na temat przebiegu wizyty. Sprawdzaj, jak wypowiadają się o użytkowniku, którego obserwujesz, ludzie, którzy już skorzystali z jego gościny.

Zwracaj również uwagę na to, czy osoba, do której chciałbyś pojechać ma przyznane tzw. vouch’e. Tego typu rekomendację mogą dawać tylko osoby, które same otrzymały przynajmniej trzy takie  uwiarygodnienia. Oczywiście, rekomendację i poręczenia nie są żadną gwarancją na to, że polubisz się z osobą, która będzie Cię gościć, istnieje natomiast duże prawdopodobieństwo, że nie zostaniesz oszukany, a do swojego domu przyjmie Cię wiarygodny i odpowiedzialny gospodarz który nie zamknie ci drzwi przed nosem, ani niespodziewanie nie skróci czasu Twojego pobytu u niego w domu.

Wybieraj ludzi o podobnych zainteresowaniach

Dobrym sposobem na wybranie osoby, z którą będzie nam się dobrze spędzało czas jest przeczytanie informacji o jego zainteresowaniach. Zanim wybierzesz się do konkretnej osoby, sprawdź, jakie są jej pasje. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że nawiążesz lepszy kontakt z użytkownikiem o podobnych zainteresowaniach, niż z kimś, kogo hobby jest ci zupełnie obce.

Obserwuj działalność na portalu

Obejrzyj także udostępnione fotografie – można z nich wyczytać sporo informacji. Między innymi to, gdzie osoba, do której chciałbyś pojechać lubi chodzić, jak spędza czas, jakich ma znajomych i także- jakich gości przyjmuje u siebie w domu.

Czytaj również komentarze i opinie, jakie wystawia innym użytkownikom. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czego Twój potencjalny host oczekuje od swoich gości i na co zwraca uwagę – tego typu informacje mogą ci potem zaoszczędzić nieprzyjemnych lub niekomfortowych sytuacji na miejscu.

Starsi użytkownicy są bardziej wiarygodni

Średni wiek użytkownika couchsurfingu wynosi 28 lat. Nawet jeśli jesteś młodszy, nie powinieneś bać się wybierać ludzi starszych od siebie. Wręcz przeciwnie – ci starsi prawdopodobnie korzystają z takiej formy podróżowania od dłuższego czasu – są bardziej odpowiedzialni, wiarygodni i zaangażowani w zapoznanie swoich gości z kulturą i zwyczajami miejsca, w którym mieszkają.

Couchsurfing nie jest alternatywą dla hotelu

Couchsurfing to sposób na poznanie nowych ludzi i wymianę doświadczeń – nie traktuj osoby, do której jedziesz jak darmowego noclegu. Do dobrych zwyczajów należy spędzanie jak największej ilości czasu z osobą, która nas gości oraz przywiezienie jej drobnego upominku  z kraju, z którego przyjechaliśmy. Twój przyjazd ma być również przygodą dla Twojego hosta. Pamiętaj, że po wszystkim on również może ci wystawić opinię na profilu. Dbaj o to, aby zapamiętał Cię on jak najlepiej – im lepszym będziesz gościem, tym lepszych hostów będziesz mógł odwiedzać.

 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *