Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Jak przewozić sprzęt sportowy samolotem? | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Jak przewozić sprzęt sportowy samolotem?

Sprzęt sportowy

Linie lotnicze zazwyczaj umożliwiają przewóz sprzętu sportowego. Zależnie od przewoźnika może być on wliczany w cenę bagażu lub wymagać dodatkowych opłat. Usługę związaną z przewozem sprzętu sportowego należy wykupić wcześniej, dzwoniąc do Telefonicznego Centrum Obsługi Klienta.

Sprzęt sportowy – jak się przygotować do transportu?

Aby przewieźć rower, należy odkręcić pedały lub przekręcić je tak, aby były schowane do wewnątrz; odkręcić przednie koło i przymocować je do ramy; ustawić kierownicę wzdłuż ramy; spuścić powietrze z opon oraz zapakować rower w specjalne opakowanie foliowe lub karton.

Sprzęt do nurkowania

Aby przewieźć sprzęt do nurkowania pamiętaj, aby: opróżnić butlę, wyłączyć wszystkie przełączniki i zawory oraz wymontować wszelkie źródła zasilania i lampy.

Musisz również pamiętać, że sprzęt do nurkowania może być przewożony wyłącznie jako bagaż rejestrowany, co oznacza, że podlega on limitom wagowym i ewentualnym dopłatom za nadbagaż.

Dodatkowo pamiętaj, aby szczególnie zabezpieczyć delikatne elementy sprzętu, np. owinąć pianką.

Deska surfingowa

Przewóz deski surfingowej nie jest wliczany do limitu bagażu rejestrowanego – jest zawsze odpłatny. W dodatku, jeśli ciężar deski wraz z całym sprzętem przekracza 50 kg, jej przewóz będzie możliwy wyłącznie w ramach usługi cargo.

Narty i deska snowboardowa

Przewożenie nart i desek snowboardowych jest możliwy niemal we wszystkich liniach lotniczych. Przewozi się go jako standardowy bagaż sportowy – jeden bagaż może stanowić jedna para nart wraz z zapięciami i butami. W przypadku nart wodnych, do standardowego bagażu, bez dopłaty zaliczają się same narty.

Bagaż sportowy – zawsze przewieziesz bez dodatkowych opłat?

Koszt przewozu bagażu sportowego różni się w zależności od linii lotniczych, jakie wybierzesz. Wiele linii lotniczych przewozi sprzęt narciarski w ramach standardowego przewozu rejestrowanego i nie pobiera za jego transport żadnej dodatkowej opłaty.

Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku tanich linii lotniczych. Tutaj bagaż sportowy podlega odpowiedniej opłacie, która jest ustalana według cennika konkretnego przewoźnika. Wyjątkiem od tej reguły mogą być kije golfowe, które zazwyczaj można przewieźć poza limitem bezpłatnego bagażu głównego i nie ponieść w związku z tym żadnych dodatkowych kosztów. Przewoźnik może jednak naliczyć odpowiednie dopłaty, jeśli torba z kijami będzie niestandardowych rozmiarów lub jeśli waga całego bagażu sportowego przekroczy określone przez daną linię lotniczą limity.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *