Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Jak skompletować podręczną apteczkę | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Jak skompletować podręczną apteczkę

Apteczka podróżna

Nawet najlepiej zaplanowana podróż może stać się koszmarem, kiedy nie będziemy mieć pod ręką podstawowych leków i opatrunków, które mogłyby zapobiec bólowi i zepsutym nastrojom. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, co należy zabrać do podróżnej apteczki, aby uniknąć wielu bolesnych i stresujących sytuacji.

Środki przeciwbólowe

Podstawową każdej podróżnej apteczki powinny być leki przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Najlepszym rozwiązaniem będą leki w tabletkach- czopki w wysokiej temperaturze mogłyby się rozpłynąć.

Choroba lokomocyjna

Bardzo prawdopodobne, że podczas podróży dopadnie Cię tzw. choroba lokomocyjna. Jeśli czujesz, że jazda np. po górzystych terenach, może nie przebiec spokojnie- zawsze powinieneś mieć pod ręką lek przeciwwymiotny.

Poparzenia słoneczne

 Szczególnie, jeśli wybierasz się na urlop, w miejsce, gdzie będziesz narażony na działanie silnego słońca- powinieneś pamiętać o kremach z filtrem i środkach przeciw oparzeniom. Pamiętaj, aby wybierać filtry z najwyższym SPF, aby jak najlepiej chronić swoją skórę przed promieniami UVB.

Ochrona przed owadami

Podczas letnich wyjazdów bardzo przydatne mogą okazać się środki odstraszające owady oraz wszelkie preparaty dezynfekujące i łagodzące objawy ukąszeń. Powinieneś o nich pamiętać w szczególności, jeśli wybierasz się na urlop blisko lasów i jezior.

Opatrunki

Istotne są także wszelkie środki opatrunkowe- bandaże, plastry oraz środki do dezynfekcji. Warto aby w apteczce znalazła się również folia NRC oraz termometr. Mogą się także przydać rękawiczki jednorazowe i preparaty do dezynfekcji rąk.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Przed spakowaniem leków do apteczki, sprawdź datę ważności wszystkich produktów. Ważne jest także przechowywanie ich w odpowiednich warunkach. Jeśli chcesz zabrać jakieś lekarstwa poza miejsce przechowywania apteczki, np.: na plażę- spakuj je do saszetki termoizolacyjnej, aby warunki przechowywania nie wpłynęły w żaden sposób na działanie leku.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *