Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Jak wybrać biuro podróży? | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Jak wybrać biuro podróży?

Biuro podróży

Jednym z najważniejszych wyborów podczas planowania podróży jest zdecydowanie się na skorzystanie z usług odpowiedniego biura podróży. Jak uniknąć wyjazdu z niepewną firmą? W dzisiejszym wpisie przedstawiamy kilka sposobów na weryfikację wybranego touroperatora.

Opinie internautów są istotnym źródłem informacji

Pierwszym sposobem na sprawdzenie wiarygodności biura podróży jest przeczytanie opinii o nim na różnego rodzaju stronach i forach internetowych. W wypowiedziach internautów możesz znaleźć przydatne informacje dotyczące opieki rezydenckiej czy warunków hotelowych. Na niektórych forach turystycznych istnieje możliwość publikowania zdjęć – warto korzystać z tych stron, a dzięki temu będziemy mogli zobaczyć, czy np. opis hotelu jest zgodny z rzeczywistością.

Warto również napisać wiadomość prywatną do osoby, której wypowiedzi cię zaciekawiły, i poprosić o rozwinięcie kwestii wspomnianej w jej poście. Nie bój się poprosić o bardziej szczegółowe informacje – wymiana zdań z osobą, która była wcześniej na wykupionej przez Ciebie wycieczce, może okazać się cennym źródłem informacji.

Fachowe źródła zwiększają wiarygodność

W kwestii wyboru odpowiedniego biura podróży, istotna jest jego opinia na rynku. W ciągu ostatnich kilku lat branża turystyczna znacznie osłabła, kryzys dopadł głównie małe i krótko działające biura podróży. Poza opinią na forach i stronach internetowych, warto zasięgnąć informacji u kilku fachowych źródeł.

Aby mieć pewność, że będziemy korzystać z usług wiarygodnego i przede wszystkim niezadłużonego biura podróży, należy sprawdzić jego wiarygodność w Centralnym Rejestrze Zezwoleń Turystycznych Ministerstwa Gospodarki i Pracy w Warszawie. Jeśli wybrane przez Ciebie biuro podróży działa legalnie, powinno widnieć w tym rejestrze. Sytuację finansową biura podróży można również sprawdzić, odwiedzając Serwis Ochrony Konsumenta KRD – dzięki rejestrowi będziesz mógł dowiedzieć się, czy biuro jest zadłużone – a jeśli tak, to również uzyskasz informację, kto jest wierzycielem.

Ranking Biur Liderów – przygotowywany i publikowany co roku – również może pomóc ci w sprawdzeniu wiarygodności biura podróży.

Dobrze jest także sprawdzić biuro podróży w Polskiej Izbie Turystyki – zrzesza ona wyłącznie sprawdzone pod względem finansowym firmy.

Dobre biuro podróży dostosowuje się do aktualnej sytuacji na świecie

W obecnym świecie nigdy nie mamy pewności, że kraj, do którego jedziemy na wakacje, jest w pełni bezpieczny. Warto, w celu określenia stopnia zagrożenia, sprawdzać jego skalę w danym kraju, przyznaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Aby określić poziom zagrożenia, Ministerstwo posługuje się czterostopniową skalą: „zachowaj zwykłą ostrożność”, „ostrzegamy przed podróżą”, „nie podróżuj” i „opuść natychmiast”. Szukaj takiego biura podróży, które pozwoli ci zmienić rezerwację, kiedy zorientujesz się, że sytuacja w kraju, do którego miałeś wyruszyć, ulega diametralnej zmianie.

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *