Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Jaki sposób płatności jest najlepszy na wakacjach? | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Jaki sposób płatności jest najlepszy na wakacjach?

Jaki sposób płatności na wakacjach?

Dylemat między gotówką a kartą jest odwiecznym problemem dla podróżujących. Jeden i drugi sposób płatności ma swoje wady i zalety. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak wybrać ten najlepszy dla swojej podróży, sposób.

Gotówką czy kartą?

To, czy podczas podróży lepiej jest się posługiwać kartą, czy gotówką, w dużej mierze zależy od tego, do jakiego państwa się wybierasz i jaka tam obowiązuje waluta. Jeśli zamierzasz płacić popularną walutą jak euro czy dolar, to spokojnie możesz zabrać ze sobą gotówkę, wcześniej wymienioną w kantorze; kurs wymiany będzie porównywalny do płatności kartą. W przypadku państw z nietypowymi walutami nie opłaca się zabierać gotówki – w takich przypadkach kurs zazwyczaj nie jest zbyt korzystny.

Kantory internetowe są lepsze od tradycyjnych

Aby zaoszczędzić na wymianie waluty, warto korzystać z kantorów internetowych – kurs jest dużo lepszy niż w tradycyjnym kantorze. Potrzebujesz jednak do tego konta w obcej walucie lub karty walutowej. Na szczęście coraz więcej banków oferuje karty walutowe, ponieważ dzięki nim nie ponosi się kosztów związanych z przewalutowaniem.

Kiedy lepiej płacić gotówką?

Podczas podróży, nosząc ze sobą dużą ilość gotówki, jesteśmy narażeni na kradzieże. Z tego powodu lepiej jest mieć większość wakacyjnego budżetu na koncie. Są jednak sytuacje, w których bez gotówki będzie trudno, np.:

  • lokalne bazary
  • uliczne restauracje
  • mniejsze miejscowości

Kiedy lepiej płacić kartą kredytową?

Mając kartę kredytową, możesz przede wszystkim korzystać z płatności internetowych – taka możliwość może ci się bardzo przydać np. podczas rezerwacji noclegów lub biletów lotniczych. Również wypożyczenie samochodu w niektórych krajach może się okazać bez niej niemożliwe.

Nie daj się okraść!

Nigdy nie trzymaj przy sobie całej gotówki. Najlepszym rozwiązaniem jest wypłacanie co 2-3 dni mniejszych kwot, a resztę pieniędzy należy przechowywać na koncie. Wypłacone pieniądze warto trzymać w kilku rożnych miejscach – w portfelu, walizce, plecaku itp.

Dobrze jest mieć kilka kart płatniczych na wypadek zgubienia lub kradzieży jednej z nich. Zapisz sobie numer do swojego banku i w razie potrzeby postaraj się jak najszybciej zastrzec zagubioną kartę. Wtedy wszystkie transakcje wykonane ta kartą po zastrzeżeniu jej już nie będą możliwe.

Pamiętaj też, aby ustalić niskie limity wypłat dziennych i miesięcznych – dzięki temu złodziej nie będzie mógł opróżnić Twojego konta.

 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *