Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Niezbędnik Podróżnika | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Niezbędnik podróżnika

Jak przewozić sprzęt sportowy samolotem?

Sprzęt sportowy

Linie lotnicze zazwyczaj umożliwiają przewóz sprzętu sportowego. Zależnie od przewoźnika może być on wliczany w cenę bagażu lub wymagać dodatkowych opłat. Usługę związaną z przewozem sprzętu sportowego należy wykupić wcześniej, dzwoniąc do Telefonicznego Centrum Obsługi Klienta.

Czytaj dalej

Wyjazd na narty – jak się przygotować?

Jak przygotować się na wyjazd na narty?

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak wybierzesz się na stok, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu mięśni i poprawieniu ogólnej kondycji. Zignorowanie odpowiedniego przygotowania fizycznego może doprowadzić do poważnych kontuzji. Jak zatem przygotować się do wyjazdu na narty, aby wyjazd był udany?

Czytaj dalej

Zwierzę w samolocie – podstawowe zasady

Zwierzę w samolocie

Często planując swoją podróż nie chcemy rozstawać się ze swoimi zwierzętami. Linie lotnicze zazwyczaj oferują przewóz zwierząt domowych w kabinie pasażerskiej lub luku bagażowym. O czym należy pamiętać, chcąc zabrać ze sobą zwierzę w podróż samolotem?

Czytaj dalej

Jaki sposób płatności jest najlepszy na wakacjach?

Jaki sposób płatności na wakacjach?

Dylemat między gotówką a kartą jest odwiecznym problemem dla podróżujących. Jeden i drugi sposób płatności ma swoje wady i zalety. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak wybrać ten najlepszy dla swojej podróży, sposób.

Czytaj dalej

Jak skompletować podręczną apteczkę

Apteczka podróżna

Nawet najlepiej zaplanowana podróż może stać się koszmarem, kiedy nie będziemy mieć pod ręką podstawowych leków i opatrunków, które mogłyby zapobiec bólowi i zepsutym nastrojom. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, co należy zabrać do podróżnej apteczki, aby uniknąć wielu bolesnych i stresujących sytuacji.

Czytaj dalej

Tanie wakacje nad morzem? Rezerwuj już teraz!

Wakacje nad morzem first minute

Zwykle o wakacjach myślimy wiosną, gdy zaczyna się robić ciepło. Ale jeśli marzy nam się urlop nad morzem w szczycie sezonu, za niewielkie pieniądze, to początek roku jest najlepszym momentem na planowanie.

Czytaj dalej

10 zasad szukania i kupowania tanich lotów

Tanie loty - jak szukać i na co zwracać uwagę

Kto nie próbował upolować taniego biletu, ręka do góry! Oczywiście, że każdy z nas choć raz sprawdzał, czy mógłby dolecieć gdzieś za przysłowiowe grosze – w końcu to bardzo popularny sposób podróżowania. Ale znalezienie atrakcyjnej oferty, nie jest takie proste. Podpowiadamy 10 zasad, którymi należy się kierować, chcąc znaleźć lot idealny.

Czytaj dalej

Jak dobrze wybrać biuro podróży?

Jak dobrze i bezpiecznie wybrać biuro podróży?

Biura podróży to prawdziwe wybawienie dla tych, którzy nie mają czasu ani ochoty na załatwianie wszelkich formalności związanych z wyjazdem. Jak wybrać bezpieczne biuro podróży i ofertę, która zapewni nam udane wakacje?

Czytaj dalej

Bagaż podręczny – jak się spakować?

bagaż podręczny, bagaż osobisty, bagaż do samolotu

Podróżując samolotem, wiele osób decyduje się na lot tylko z bagażem podręcznym. Jak najlepiej spakować się na pokład? Co można przewozić samolotem?

Czytaj dalej

Niezbędnik turysty – co zabrać ze sobą na wakacje?

Zamiast pośpiechu – spokój, zamiast nerwowego przetrząsania szuflad – opanowanie, zamiast niepokojącego przeświadczenia o tym, że się czegoś zapomniało – pewność, że pozycje na liście z rzeczami do zabrania na wakacje zostały odhaczone co do jednej. Nie zostawiaj pakowania się na wakacje na ostatnią chwilę, tylko wcześniej pomyśl o tym, jak powinien wyglądać Twój niezbędnik turysty – i co wziąć ze sobą na urlop?

Czytaj dalej