Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Niezbędnik turysty | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Niezbędnik turysty – co zabrać ze sobą na wakacje?

Zamiast pośpiechu – spokój, zamiast nerwowego przetrząsania szuflad – opanowanie, zamiast niepokojącego przeświadczenia o tym, że się czegoś zapomniało – pewność, że pozycje na liście z rzeczami do zabrania na wakacje zostały odhaczone co do jednej. Nie zostawiaj pakowania się na wakacje na ostatnią chwilę, tylko wcześniej pomyśl o tym, jak powinien wyglądać Twój niezbędnik turysty – i co wziąć ze sobą na urlop?

Lista potrzebnych rzeczy oczywiście będzie się różnić w zależności od tego, gdzie wyjeżdżasz i jak bardzo aktywnie planujesz spędzić dni dalekie od szarej rzeczywistości, jednak istnieje co najmniej kilka rzeczy, które przydadzą się niemalże w każdym miejscu.

Przygotuj aparat, kamerę i telefon komórkowy

Często nie wyobrażamy sobie wyjazdów bez możliwości uwieczniania najlepszych chwil wakacyjnej beztroski na zdjęciach i filmach. Przed wyjazdem sprawdź stan Twojego sprzętu – koniecznie naładuj baterię i skopiuj stare zdjęcia oraz filmy na komputer, aby niepotrzebnie nie zabierały pamięci.

Apteczka zawsze pod ręką

Woda utleniona, plastry (również na pęcherze), bandaże, środek łagodzący ukąszenia komarów i innych owadów – to jedne z tych rzeczy, które warto mieć pod ręką. Nigdy nie wiesz, czy buty nie obetrą Cię po całodniowym zwiedzaniu, a swędzenie po ukąszeniu nie stanie się uporczywe i uprzykrzające wieczór.

Uniwersalne ubrania

Im mniej ubrań zabieramy ze sobą – tym lepiej, chociaż często podczas pakowania wydaje nam się, że mamy ich wręcz za mało! Na wakacje najlepiej wybrać taką odzież, która nie tylko umożliwi nam ubieranie się na cebulkę w razie zmiennych warunków atmosferycznych czy zmiany planów, ale również dzięki niej nie będziemy mieć problemów ze skompletowaniem stroju na różne okazje:

  • całodzienne zwiedzanie miasta,
  • kolację w miejscowej restauracji,
  • wyprawę na plażę.

Przemyślmy, czy na tygodniowy wyjazd na pewno potrzebujemy 10 różnych koszulek, 5 par spodni, sukienek, spódnic i kilku par butów – czy jednak możemy zaoszczędzić połowę miejsca w walizce.

Gotówka czy konto walutowe?

Przy planowaniu wyjazdu za granicę koniecznością jest wymiana waluty. Jednak wygodniejszym rozwiązaniem może być konto walutowe – w polskim banku możesz prowadzić rachunek bankowy w walucie obcej, co umożliwia Ci np. płatność kartą za granicą czy wypłaty z zagranicznych bankomatów.

Koniec języka za przewodnika?

Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w przewodnik turystyczny z mapą regionu, do którego się wybieramy. W przewodniku z pewnością znajdziemy informacje o najważniejszych miejscach do zobaczenia, a także będziemy mieli pod ręką listę noclegów, muzeów, restauracji i sklepów. Warto także wiedzieć, gdzie znajdują się najbliższe apteki, szpitale, komisariaty policji, stacje benzynowe i bankomaty. Po co tracić czas na miejscu na szukanie pożądanego miejsca, skoro już wcześniej możesz mieć przygotowaną listę?

Więcej o niezbędniku turysty na wakacje przeczytasz w naszych innych artykułach.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *