Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Podróż po Europie - czy jedno ubezpieczenie wystarczy? | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Podróż po Europie – czy jedno ubezpieczenie wystarczy?

Jakie ubezpieczenie będzie najbardziej odpowiednie na podróż po Europie?

Wakacje dookoła Europy stają się coraz bardziej popularnym sposobem na spędzenie urlopu. Wycieczka przez tak wiele krajów jest jednak poprzedzona wieloma godzinami logistycznego planowania i załatwiania wielu formalności. W dzisiejszym wpisie opowiemy, jakie ubezpieczenie turystyczne będzie najbardziej odpowiednie podczas tego typu wyprawy.

Wiele krajów, jedno ubezpieczenie

Podczas takiej podróży odwiedzamy wiele państw, w większości których obowiązują zupełnie różne przepisy i koszty ubezpieczenia. Dla większości ludzi może to być mylące i doprowadzić do zagubienia przy wyborze odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej.

Pamiętaj! Wystarczy, że wykupisz jedno ubezpieczenie turystyczne, które będzie działać na terenie wszystkich krajów europejskich lub nawet na terenie całego świata.

O czym trzeba pamiętać podczas wyboru ubezpieczenia?

Pierwszym krokiem dotyczącym ubezpieczenia przed podróżą po krajach europejskich powinno być wyrobienie sobie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Taka karta jest darmowa i zapewnia podstawowe ubezpieczenie, które będzie dobrą podstawą do wykupienia dodatkowych świadczeń.

Koszty leczenia

Wybierając dodatkowe ubezpieczenie, zwróć uwagę na skrót KL – Koszty Leczenia (to z nich jest opłacane udzielanie nam pomocy) – dobrze, aby wynosiły ono około 30-40 tysięcy euro i były w stanie objąć wszystkie potencjalne rodzaje leczenia – od wizyty u dentysty, której koszty sięgają kilkuset euro, do intensywnej terapii w szpitalu, która średnio wynosi kilkanaście tysięcy euro.

Ubezpieczenie NNW

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze ubezpieczenia jest NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków) – dobrze, aby kwota tego ubezpieczenia również była jak najwyższa (20.000 – 100.000 zł), ponieważ to z tej właśnie puli pieniędzy otrzymasz odszkodowanie w przypadku, kiedy ulegniesz wypadkowi.

Ubezpieczenie bagażu i w przypadku chorób przewlekłych

Zwróć również uwagę, czy ubezpieczenie, które chcesz wybrać, obejmuje także ubezpieczenie bagażu (BG) – nie wszystkie ubezpieczenia obejmują ochroną także bagaż. Ważne jest także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP).

Co jeszcze?

Wybierając ubezpieczenie zastanów się, jak będzie wyglądać przebieg Twojej podróży. Czy będziesz uprawiać sporty ekstremalne? Warto przemyśleć każdy aspekt wyprawy, nie tylko pod względem terytorium, po którym będziesz się przemieszczać, ale również Twoich planów związanych ze spędzaniem czasu; i wybrać taki zakres ubezpieczenia, który będzie w stanie zabezpieczać Cię również w przypadku wypadku, na przykład w trakcie uprawiania jakiegoś sportu ekstremalnego.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *