Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Podróże Marzeń | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Podróże marzeń

Nowa Zelandia: ubezpieczenie, szczepienia, wiza

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia to zapierające dech w piersiach widoki i niesamowite atrakcje. To także jedna z bezpieczniejszych wysp – wolna od drapieżników, tropikalnych chorób i konfliktów zbrojnych. Nie oznacza to jednak, że do podróży na zieloną wyspę nie trzeba się przygotowywać. Jak wyglądają kwestie ubezpieczenia, szczepień i wizy do Nowej Zelandii?

Czytaj dalej

Nowa Zelandia – północna wyspa

Nowa Zelandia, Bay of plenty

Co zobaczyć w Nowej Zelandii? Kraj położony na dwóch zielonych wyspach kryje w sobie mnóstwo naturalnych atrakcji i cudów natury. Nie sposób zliczyć je wszystkie! Dziś wyruszamy w dwutygodniową podróż – północna wyspa Nowej Zelandii zaprasza.

Czytaj dalej

Nowa Zelandia – jak zaplanować podróż?

Cathedral Cove

Jeśli kochacie dziką przyrodę i baśniowe krajobrazy, Nowa Zelandia z pewnością jest już na Waszej liście „must see”. To podróżnicze marzenie naprawdę warto spełnić, dlatego wszystkim zainteresowanym doradzamy, jak dostać się do tego niezwykłego kraju, kiedy zaplanować podróż i czego spodziewać się na miejscu.

Czytaj dalej

Wyjazd w Tatry – praktyczne informacje

slovakia-960516_640

Tatry, Toutry, Krępak, Tartry – Słowianie nazywali to pasmo górskie na wiele sposobów. Jednakże którejkolwiek nazwy byśmy nie użyli, żadna nie odda w pełni piękna tych gór. Tatry można odkrywać co rusz na nowo, ale ten artykuł powstał przede wszystkim dla turystów, którzy wybierają się tam po raz pierwszy.

Czytaj dalej

Zimowy wyjazd do Gruzji – co warto zobaczyć

Gruzja zimą - widok na Kazbek

Dzięki promocjom linii lotniczych oraz braku wymagań wizowych zimowa podróż do Gruzji jest propozycją bardzo atrakcyjną cenowo. Czy jednak niska cena to jedyna zaleta takiego urlopu? Na co może liczyć turysta wybierający się zimą do Gruzji?

Czytaj dalej

Wyjazd do Gruzji zimą – informacje praktyczne

Gruzja zimą - cerkiew Cminta Sameba

Dzięki promocjom popularnych przewoźników (LOT oferuje loty Warszawa – Tbilisi, WizzAir z kolei korzysta z lotniska w Kutaisi) zimowy lot do Gruzji może kosztować nawet do 500 złotych w obie strony – i to z bagażem rejestrowanym. Co czeka turystę, który wybierze się tam zimą?

Czytaj dalej

Wakacje zimą – dokąd jechać, aby było ciepło i tanio?

Urokliwe uliczki Maroko

Polska zimowa aura niespecjalnie daje się lubić i często myślimy o ucieczce do ciepłych krajów. Styczeń i luty to idealny moment, aby zrobić sobie zimowe wakacje i zaczerpnąć trochę słońca!

Czytaj dalej

Sylwester za granicą – najciekawsze miejsca i zwyczaje

Sylwester w Londynie

Polacy coraz chętniej wybierają Sylwestra za granicą, zamiast wyjazdów w Polsce. Wiąże się to ze stale malejącymi cenami biletów lotniczych i dużej oferty zorganizowanych wycieczek, które bywają nawet tańsze od tych lokalnych. Ale dokąd się wybrać i czego tam spodziewać? Przedstawiamy przekrój najciekawszych miejsc i zwyczajów związanych z Sylwestrem za granicą!

Czytaj dalej

Europejskie stolice na weekend

Berlin, jedna z najbardziej kosmopolitycznych stolic Europy

Niezależnie od chęci, czasami po prostu brakuje nam czasu na dłuższe wakacje. Dla wszystkich, którzy jeszcze nie odwiedzili bliskich Polsce krajów, polecamy weekendowe wypady. Poniżej subiektywny przewodnik, po miejscach wartych zwiedzenia w Berlinie, Bratysławie, Wiedniu, Pradze i Wilnie.

Czytaj dalej

Wakacje w Chorwacji – niezbędnik turysty

Według badań przeprowadzonych przez CBOS, w 2014 roku 14% ankietowanych zadeklarowało Chorwację jako cel wakacyjnych podróży. Ciekawe miejsca do zwiedzania, słoneczne plaże, ciepłe morskie kąpiele i niedrogie oferty biur podróży – to tylko jedne z kuszących czynników. Co trzeba wiedzieć o wakacjach w Chorwacji, zanim się na nie wyruszy?

Czytaj dalej