Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Tanie wakacje nad morzem? Nie ma na co czekać! | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Tanie wakacje nad morzem? Rezerwuj już teraz!

Wakacje nad morzem first minute

Zwykle o wakacjach myślimy wiosną, gdy zaczyna się robić ciepło. Ale jeśli marzy nam się urlop nad morzem w szczycie sezonu, za niewielkie pieniądze, to początek roku jest najlepszym momentem na planowanie.

 

W niektórych firmach pracodawcy proszą, aby zaplanować swój urlop na cały rok z góry – zwykle spotyka się to ze skwaszonymi minami, bo kto planuje wakacje w styczniu? Ale kiedy spojrzymy na to od strony praktycznej, to ma to wiele sensu. Nie tylko dla pracodawcy, ale też dla naszego portfela!

 

First Minute, czyli jak zaplanować tanie wakacje

 

Idea last minute rozpowszechniła się tak bardzo, że chyba każdy z nas choć raz próbował upolować tanią wycieczkę na ostatnią chwilę. Dużo mniej znaną koncepcją jest first minute. Założenie jest proste – kto pierwszy, ten lepszy! Wiele biur podróży oferuje specjale zniżki dla rezerwujących wakacje z dużym wyprzedzeniem. Dla biura to gwarancja zapełnienia turnusów i tym samym możliwość lepszego ich zorganizowania (lub zorganizowania większej ilości, jeśli okaże się, że zainteresowanych w danym roku jest wyjątkowo dużo), zaś dla nas okazja do wykupienia atrakcyjnej oferty.

Zniżki sięgają 25-40%, a wybierać możemy z pełnego przekroju kierunków i hoteli – coś, czego zdecydowanie nie doświadczymy polując na last minute. W związku z tym, nie musimy się obawiać braku miejsc w wymarzonym hotelu. Co więcej, w ramach ofert first minute, zdarza się, że hotele pięciogwiazdkowe są dostępne w cenie 3-4 gwiazdkowych, co daje nam niepowtarzalną okazję do wypróbowania luksusu, na który w innym wypadku nie moglibyśmy sobie pozwolić. Jeśli zaś nie boimy się nie sprawdzonych jeszcze miejsc, to początek roku jest też momentem wprowadzania do oferty nowych kierunków i hoteli, w atrakcyjnych cenach.

 

Domki nad morzem – w Polsce też można szybciej i taniej!

 

Nie każdego interesują zagraniczne wakacje – polskie morze cieszy się również niesłabnącą popularnością, a ceny wypoczynku czasem potrafią zadziwić. Poza tym, większość osób wybierających się na wakacje nad morzem, poszukuje nie hoteli, lecz kwater prywatnych, domków i apartamentów. Najwyraźniej, skoro zostajemy w kraju, chcemy się też czuć bardziej jak w domu! Ale czy w takim wypadku również możemy liczyć na atrakcyjniejsze ceny?

Przeglądając strony internetowe prywatnych noclegów nas morzem, raczej nie spotkamy się z oficjalnie oznaczonymi specjalnymi ofertami dla rezerwujących wcześniej. Ale mniej sformalizowany kontakt zostawia nam pole do negocjacji ceny, której w biurze podróży zwykle nie mamy. Co więcej, właściciele udostępniający domki nad morzem, bywają zdziwieni telefonami w styczniu, kiedy spodziewają się ciszy na długo przed sezonem! Możemy wdać się więc w przyjemną pogawędkę o nadchodzących wakacjach, wybrać sobie najładniejszą kwaterę, idealnie odpowiadający nam termin i podyskutować o zniżce dla kogoś, kto już na początku roku gwarantuje im dochody na sześć-siedem miesięcy do przodu.

Kto próbował w lipcu spontanicznie zarezerwować wczasy nad morzem, ten wie, jak ciężko wtedy o coś ładnego, a tanich noclegów po prostu już nie ma!

 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *