Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Ubezpieczenia turystyczne - podstawowe świadczenia | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Ubezpieczenie turystyczne – podstawowe informacje

Ubezpieczenie turystyczne powinno zapewniać nam ochronę przed skutkami nieszczęść, jakie mogą spotkać nas w podróży – zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. W zależności od naszych potrzeb i kraju przeznaczenia możemy wybrać oferty obejmujące pełen zakres ochrony – jak i te zawierające tylko podstawowe zapisy.

Co możemy objąć ochroną w ramach ubezpieczenia turystycznego?

Niemal wszystko, co tylko można ubezpieczyć. Mogą to być między innymi:

 • Zdrowie i życie (zwrot kosztów leczenia i akcji ratowniczej, odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu lub śmierć).
 • Skutki uprawiania sportu (jak wyżej).
 • Pomoc w przypadku odwołania lotu lub noclegu.
 • Bagaż i sprzęt sportowy (rekompensata w przypadku kradzieży czy uszkodzenia).
 • Samochód

Ale ochrona nie ogranicza się tylko do nas i tego, co ze sobą zabierzemy – wykorzystując dodatkowe rozszerzenia odpowiedzialności możemy między innymi ubezpieczyć nasz dom czy mieszkanie na okres, w którym nie będziemy w nim przebywać!.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Wszystko zależy od Ciebie i Twoich wymagań – ale ubezpieczenie na tygodniowy wyjazd za granicę może kosztować nawet 20 złotych!

Od czego zależy koszt ubezpieczenia turystycznego?

Na wysokość składki wpływa szereg czynników, są to między innymi:

 • Cel podróży – zarówno ze względu na (przykładowo) koszty leczenia w danym kraju, jak i poziom bezpieczeństwa czy inne czynniki podnoszące ryzyko ponoszone przez ubezpieczyciela.
 • Planowana aktywność – zdecydowanie mniej zapłacimy za pobyt w ośrodku i „zwykłe” zwiedzanie, więcej – jeżeli zamierzamy aktywnie spędzać czas. Najwięcej zapłacą miłośnicy sportów ekstremalnych.
 • Stan naszego zdrowia – choroby przewlekłe oznaczają podniesienie składki.
 • Zakres wybranej ochrony.
 • Określona przez nas maksymalna suma ubezpieczenia.

Kiedy możemy kupić ubezpieczenie turystyczne?

Stosowaną przez większość towarzystw ubezpieczeniowych granicą jest dzień przed planowanym wyjazdem – ale warto to zrobić znacznie wcześniej, by uniknąć związanych z pośpiechem pomyłek.

Gdzie możemy zawrzeć umowę?

Istnieje kilka sposobów – możemy udać się bezpośrednio do punktu obsługi danego towarzystwa ubezpieczeniowego, skorzystać z usług brokera ubezpieczeniowego, skontaktować się telefonicznie – lub wybrać ubezpieczenie turystyczne przez Internet.

Czy wystarczy wykupić ubezpieczenie?

Samo wykupienie ubezpieczenia to nie wszystko – aby maksymalnie wykorzystać zapewnianą przez nie ochronę powinniśmy podjąć szereg kroków:

 1. Zachować kontakt podany przez ubezpieczyciela – w razie jakichkolwiek problemów natychmiast go o tym powiadomić.
 2. Stosować się do wskazówek i porad, jakie otrzymamy od TU.
 3. Dokładnie zapoznać się z OWU – szczególnie z wyłączeniami odpowiedzialności.

I najważniejsze – zachowajmy zdrowy rozsądek. Żadne ubezpieczenie nie zapewni nam ochrony przed nieszczęściem – pomoże jednak w ograniczeniu jego skutków.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *