Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Dokąd na tanie i ciepłe wakacje zimą? | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Wakacje zimą – dokąd jechać, aby było ciepło i tanio?

Urokliwe uliczki Maroko

Polska zimowa aura niespecjalnie daje się lubić i często myślimy o ucieczce do ciepłych krajów. Styczeń i luty to idealny moment, aby zrobić sobie zimowe wakacje i zaczerpnąć trochę słońca!

 

Okres jesienno-zimowy, to nie czas wszechobecnego all inclusive (choć i takie oferty się zdarzają), ale idealny moment dla tych, którzy chcieliby tanim kosztem pozwiedzać. Upały, które latem zatrzymują turystów przy hotelowych basenach, teraz zmieniają się w przyjemnie umiarkowane temperatury. Dokąd wybrać się na zimowe wakacje w sezonie 2015/2016?

 

Egipt – najtaniej i najcieplej, nie tylko zimą

Dla tych, którzy zimą marzą o leniwych wakacjach w upalnym klimacie, Egipt jest najlepszą opcją. Tutaj sezon trwa cały rok, a właśnie jesienią i zimą egipskie kurorty przeżywają największe oblężenie. Jest tak dlatego, że temperatury powietrza w tym okresie utrzymują się w okolicy 23°C, zaś morza od 20°C wzwyż. Takie warunki sprawdzają się świetnie zarówno przy wylegiwaniu na leżaku, jak i podczas zwiedzania. Z powodu tej popularności, raczej nie możemy liczyć na specjalne zniżki zimowe, ale Egipt i tak należy do najtańszych kierunków wakacyjnych, więc nie odczujemy tego zbyt dotkliwie – tydzień wycieczki z biurem podróży to wydatek ok. 1800 zł.

 

Maroko – urzekające piękno i niskie ceny

Maroko jest jednym z tych miejsc, których popularność stale rośnie. Piękne miasta, takie jak Casablanca, Marrakesz czy Tanger, przyciągają miłośników obcych kultur i zwiedzania. Temperatury w okresie jesienno-zimowym (ok. 18°C) nie pozwalają na pływanie w morzu, za to zapewniają idealne warunki do podróży pomiędzy turystycznymi ośrodkami i zabytkami. Szczególnie, że jest to kraj muzułmański, w którym obowiązuje zwyczaj zakrywania ciała. Jest to też kierunek wyjątkowo tani – wiele osób decyduje się na podróż do Maroka autostopem, zaś ceny na miejscu są stosunkowo niskie, zwłaszcza gdy potrafimy się targować. Gdybyśmy chcieli wybrać się do Maroka samolotem, loty w przesiadką można znaleźć już za ok. 500 zł, zaś 7-dniowe zorganizowane wyjazdy z biura podróży, to koszt ok. 2000 zł.

 

Izrael – raj dla miłośników historii

Choć Izrael nie należy do najtańszych miejsc do życia, warto zainwestować w objazdową wycieczkę po wszystkich ważnych punktach historycznych i religijnych. Ceny tego typu wyjazdów, przygotowanych specjalnie dla zwiedzających, zaczynają się od 2000 zł. Gdybyśmy jednak chcieli zdać się na własną inwencję w podróżowaniu, znajdziemy loty już za 800 zł i choć noclegi na miejscu są dość drogie, to rekompensują je w większości darmowe wejściówki do miejsc kultu i zabytków. Również miejscowa komunikacja bardzo nam pomoże – autobusy chodzą często, punktualnie i są czyste. W okresie jesienno-zimowym temperatury utrzymują się na poziomie powyżej 20°C.

 

Indie – Goa – najlepiej odwiedzić zimą

Indyjski region Goa, uznawany za najpopularniejszy kierunek turystyczny w tym kraju, zaskoczy nas przede wszystkim wyraźnym wpływem europejskim. To pozostałość po czasach kolonialnych, stąd wiele budynków w stylu, który znamy z Portugalii. Takie połączenie z dziewiczą przyrodą i kolorową estetyką hindusów, zachwyca większość zwiedzających. A jest co zwiedzać! W Starym Goa, będącym zabytkiem klasy zerowej UNESCO, znajdziemy kilka przepięknych kościołów, klasztorów i bazylik, w tym katedrę Se Cathedral, będącą największym kościołem w całej Azjii. Zorganizowane wyjazdy w te strony nie należą do najtańszych (od ok. 4000 zł), dlatego warto rozważyć samodzielną wycieczkę – loty do Bombaju i wiza turystyczna mogą kosztować nas ok. 1500 zł, zaś na miejscu znajdziemy tak duży rozstrzał możliwości noclegowych, że z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Ze względu na warunki pogodowe, Indie najlepiej jest odwiedzać w okresie jesienno-zimowym – latem temperatury są nieznośnie, możemy też napotkać monsuny, a nawet cyklony.

 

Gruzja – alternatywa dla gorących wakacji

A co jeśli zależy nam na niskiej cenie, piennych widokach i niezapomnianych przeżyciach, zaś na wysokich temperaturach już mniej? Dla tych, którzy nie traktują zimowego urlopu, jak ucieczki od klimatu przede wszystkim, Gruzja to miejsce, które powinni zapamiętać na długo. Klimat jesienią i zimą jest tu podobny do naszego i przyciąga głównie narciarzy, co ma też swoje zalety – w pozostałych turystycznych ośrodkach nie ma tłumów, a to daje nam okazję do poznania słynnej gruzińskiej gościnności. Większość odwiedzających ten kraj mówi, że już od początku czuła się jakby wpadli do starych znajomych lub rodziny. Z tego też powodu wiele osób decyduje się ominąć biura podróży i wybrać się na wycieczkę objazdową samodzielnie. Loty bezpośrednie z Polski do Gruzji (Tbilisi, Kutaisi) można znaleźć w cenie nawet poniżej 500 zł w obie strony.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *