Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Weekend w Europie – gdzie jest najtaniej? | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Weekend w Europie – gdzie jest najtaniej?

Weekendowe wyjazdy

Weekendowe wypady zagraniczne nie są w dzisiejszych czasach trudne do zorganizowania. Linie lotnicze prześcigają się w sobotnio-niedzielnych ofertach lotów do największych stolic europejskich. Gdzie najlepiej jest polecieć na weekend?

Brytyjska firma Post Office Travel Money przygotowała zestawienie najtańszych miast europejskich na podstawie cen 12 produktów i usług, z których każdy turysta korzysta podczas przebywania na urlopie. Oto jak przedstawia się ta lista:

Lizbona – 809,90 zł

Lizbona to nie tylko jedno z najpiękniejszych miast Starego Kontynentu – oprócz uroków wizualnych, to miasto oferuje również przystępne ceny dla turystów. Filiżankę kawy można dostać już za 3 zł, butelkę piwa za 5,90 zł, kieliszek wina kupimy już od 13,60. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne: najsłynniejsze lizbońskie muzeum (Muzeum Calouste Gulbenkiana) to wydatek rzędu 18 zł, natomiast do najsłynniejszej galerii sztuki – Galeria III – wejdziemy za darmo.

Ryga – 755,60 zł

Kolejnym europejskim miastem, które oferuje przystępne dla turystów ceny jest Ryga. Stolica Łotwy uchodzi za jedno z najbardziej przystępnych dla turystów miasto, również pod względem finansowym. Sprawdzając ceny w Rydze dowiemy się, że filiżanka kawy będzie nas kosztować 10 zł, butelka piwa 12 zł, kieliszek wina 13,50 zł, a najsłynniejsze atrakcje turystyczne, czyli np. Art Museum Riga Bourse – najsłynniejsza galeria sztuki, to wydatek rzędu 30 zł.

Wilno – 686 zł

Kolejnym atrakcyjnym turystycznie miastem jest Wilno. Ceny na Litwie są bardzo przystępne, a Litwini słyną z niezwykłej gościnności. Jak przedstawiają się ceny w stolicy Litwy? Filiżanka kawy: 5 zł, butelka wina: 6 zł, kieliszek wina: 13 zł, wejście na Wieżę Giedymina: 7 zł, Muzeum Narodowe: 7 zł.

Budapeszt – 654 zł

Zdecydowanie najtańszym miastem europejskim jest Budapeszt. Nie tylko jeśli chodzi o ceny biletów lotniczych, ale również pod względem cen na miejscu. Filiżanka kawy to koszt 6 zł, butelka wina: 7 zł, kieliszek wina: 8 zł. Najsłynniejsze atrakcje turystyczne natomiast to koszt 15 -18 zł, w zależności od konkretnego miejsca.

Więcej o cenach w wyżej wymienionych miastach przeczytasz zestawieniu przygotowanym przez Post Office Travel Money.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *