Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Wypożyczanie samochodu przez Internet – na co zwrócić uwagę? | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Wypożyczanie samochodu przez Internet – na co zwrócić uwagę?

Wypożyczanie samochodów za granicą

Coraz więcej osób decyduje się na wypożyczenie pojazdu w trakcie urlopu za granicą. Na co zwrócić uwagę dokonując rezerwacji samochodu w obcym kraju?

Odpowiednio wczesna rezerwacja

Jeśli chciałbyś skorzystać z wypożyczonego samochodu, musisz pamiętać o dokonaniu rezerwacji z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. Należy o tym pamiętać zwłaszcza w sezonie letnim – w tym okresie należy zrobić rezerwację minimum trzy miesiące przed preferowanym terminem. Taką praktykę warto stosować głównie ze względu na cenę wypożyczanego auta, która kilka miesięcy przed datą naszego urlopu będzie zdecydowanie niższa. Ponadto rezerwując pojazd z tak dużym wyprzedzeniem masz pewność, że będziesz mógł wybierać spośród takich, które Cię naprawdę interesują. Jest duże prawdopodobieństwo, że decydując się na rezerwacje tydzień przed urlopem, nie dość, że sporo przepłacisz, to jeszcze dostaniesz samochód niekoniecznie odpowiedni dla rodzaju Twoich wakacji.

Na lotnisku czy w centrum miasta – które wypożyczalnie są lepsze?

Wśród turystów istnieje przekonanie, że wypożyczanie samochodów na lotnisku jest droższe niż w centrum miasta. Jest to błędna opinia – wypożyczalnie na lotnisku potrafią być dużo tańsze od tych w mieście. Trzeba też pamiętać, że wypożyczalnie oferują możliwość oddania samochodu w innym miejscu niż zostało odebrane (i odwrotnie); nie musisz więc specjalnie jechać na lotnisko, które jest oddalone często kilkadziesiąt kilometrów od miasta, aby oddać wypożyczony samochód.

Młodzi kierowcy będą płacić więcej

Jeśli jesteś młodym kierowcą, musisz się przygotować na dodatkowe opłaty. Większość wypożyczalni samochodowych pobiera dodatkowe opłaty, jeśli kierowca ma mniej niż 25 lat.

Anulowanie rezerwacji – zrób to jak najwcześniej

Pamiętaj, aby anulować wypożyczenie samochodu możliwie jak najwcześniej. Każda zwłoka w tym temacie będzie się wiązać z dodatkowymi kosztami – szczególnie, jeśli podczas dokonywania rezerwacji korzystałeś z pośredników.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *