Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/timeline_ajax.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 32
Zwierzę w samolocie – podstawowe zasady | Wakacjenawalizkach.pl
Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/inc/dynamic_css.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/wakacjenawalizkach.pl/public_html/wp-content/themes/dzen/functions.php on line 111

Zwierzę w samolocie – podstawowe zasady

Zwierzę w samolocie

Często planując swoją podróż nie chcemy rozstawać się ze swoimi zwierzętami. Linie lotnicze zazwyczaj oferują przewóz zwierząt domowych w kabinie pasażerskiej lub luku bagażowym. O czym należy pamiętać, chcąc zabrać ze sobą zwierzę w podróż samolotem?

Zasady zabierania zwierzęcia na pokład samolotu

Zwierzę na pokładzie samolotu musi znajdować się w specjalnie przystosowanym pojemniku lub torbie do przewozu zwierząt. Waga przewożonego zwierzęcia w kabinie pasażerskiej (wraz z pojemnikiem) nie może przekraczać 8 kg. Podczas lotu nie możesz wypuszczać swojego pupila z transportera, a na czas startu i lądowania, a także turbulencji – musisz umieścić pojemnik ze zwierzęciem pod fotelem znajdującym się przed Tobą.

Pamiętaj!

Jeśli chcesz przewieźć swoje zwierzę jako bagaż podręczny, ze względu na przepisy bezpieczeństwa, nie dostaniesz miejsca w pierwszym rzędzie.

Jak przewozić zwierzęta w luku bagażowym?

Zwierzę przewożone w luku bagażowym musi mieć zapewnione odpowiednie warunki do podróży. Przede wszystkim: pojemnik, w którym będzie przewożone zwierzę, musi spełniać warunki określone przez IATA.*

Jakie to warunki?

Po pierwsze: musisz pamiętać, aby pojemnik, w którym będziesz przechowywać swojego pupila, miał odpowiednią wielkość. Zwierzę przebywając przez kilka godzin w takim przewoźniku musi móc swobodnie stanąć, obrócić się i położyć. Ponadto – taki pojemnik musi być wypełniony materiałem chłonnym oraz musi być wyposażony w pojemnik z wodą i jedzeniem; zaleca się także, aby był  wentylowany co najmniej z trzech stron. Jeśli chodzi o materiał, z którego powinien być wykonany – przepisy określone przez IATA wymieniają m.in.: metal, lite drewno czy sklejkę. Trzeba również pamiętać o tym, że pojemnik dla zwierzęcia nie może mieć kółek. Jeśli Twój przewoźnik dla pupila ma doczepione kółka – będziesz musiał je usunąć podczas odprawy.

Pies-opiekun nie musi być przewożony w transporterze

Pies towarzyszący osobie niewidomej lub innej, cierpiącej na dysfunkcję fizyczną, przewożony jest bezpłatnie. Dla psów opiekujących się osobą niepełnosprawną nie ma ograniczenia wagowego, nie muszą być one również umieszczone w transporterze czy klatce. Jedynym obostrzeniem względem takiego psa jest trzymanie go na smyczy i posiadanie kagańca, aby w razie potrzeby móc go założyć zwierzęciu.

Pamiętaj, że na pokładzie samolotu może znajdować się określona liczba zwierząt, dlatego chęć zabrania na pokład zwierzęcia należy zgłosić jak najwcześniej. Najlepiej jest to zrobić 24 godziny po dokonaniu rezerwacji biletu lotniczego i przynajmniej 48 godzin przed planowanym odlotem.

*Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego. Live Animals Regulations

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *